Jeżowa Woda

WITAj W NASZYM GOSPODARSTWIE AGROEKOTURYSTYCZNYM

Zabierzemy Was w podróż do miejsca pełnego ciszy i otaczającej zewsząd natury, w którym odpoczynek wśród najbliższych nabiera innego wymiaru.

Nasze gospodarstwo agroEKOturystyczne położone jest w pięknej i malowniczej okolicy Beskidu Wyspowego. Jeżowa Woda to miejsce, w którym z całą rodziną  zrelaksujesz się i odpoczniesz. Możesz u nas zorganizować także konferencję biznesową na najwyższym poziomie.

Zorganizujemy dla Ciebie, Twojej rodziny i przyjaciół imprezę grillową lub spotkanie przy smakołykach. Jeżeli szukasz miejsca na wyjazd integracyjny dla swojego zespołu z pracy, zadbamy o to, by atmosfera sprzyjała dobrej zabawie.

Przyjmujemy u siebie także zorganizowane wycieczki dzieci i młodzieży, stanowiąc doskonałą bazę wypadową na lokalne
szlaki turystyczne.

Jeżowa Woda jest znakomitym miejscem organizacji profesjonalnych konferencji i biznesowych szkoleń. Oferujemy kilka sal i opcji pomieszczeń, w tym w pełni wyposażoną salę mieszczącą 100 osób, wraz z kompleksową obsługą techniczną.

Pobyt u nas umożliwia relaks i odpoczynek zarówno dla ciała jak i dla ducha. Nasze gospodarstwo stawia na ekologię i ochronę środowiska. Znajdziesz u nas farmę fotowoltaiczną, która sprawia, że jesteśmy samowystarczalni energetycznie. Dbamy o otaczającą nas przyrodę, dlatego pościel dla Was prasujemy wyłącznie na specjalne życzenie.

Przyjeżdżając do nas, cieszcie się czasem wolnym spędzonym na łonie natury – w pokojach nie zastaniecie pochłaniacza czasu w postaci telewizora.

Wyobraź sobie, jak o poranku popijając aromatyczną kawę, spacerujesz wśród tropikalnych roślin w naszej Palmiarni. Twoje dzieci podziwiają wtedy egzotyczne zwierzęta lub bawią się
na placu zabaw.  Po południu relaksujesz się w saunie lub jacuzzi, napawając się widokiem rozpościerającym się ze strefy SPA, a wieczorami słyszysz trzask drewna palonego w ognisku, czujesz smak chleba pieczonego w naszym piecu chlebowym i smakujesz pieczonego barana.

Tymczasem to nie koniec, Jeżowa Woda ma Ci do zaoferowania znacznie więcej…

Zapraszamy serdecznie.

ZERO-ENERGETYCZNOŚĆ

Zero-energetyczność oraz brak śladu węglowego (CO2) w naszej AgroEKOturystyce nie są dla nas pustymi frazesami, ale faktycznym celem, który chcemy jak najszybciej osiągnąć. Całość zużywanej energii elektrycznej (w ujęciu rocznym) pokrywamy produkcją z istniejących już paneli fotowoltaicznych, dodatkowo mamy zainstalowane magazyny energii, które zbierają energię w ciągu dni słonecznych i oddają do wewnętrznej sieci wieczorem i w nocy. Cały ten system, będzie kolejnych latach dalej rozbudowywany, tak żeby, produkować znacznie więcej energii elektrycznej niż sami zużywamy i tym samym nieprzerwalnie chronić środowisko naturalne. Ciepło do ogrzewania jest uzyskiwane głównie z gazu płynnego (propan techniczny). Jest to paliwo kopalne, na ten moment nie mamy innej alternatywy. Zużywamy ok. 50 m3 propanu rocznie i przy jego spalaniu wytwarza się około 77 ton CO2. Tereny zielone i przede wszystkim lasy produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Jesteśmy posiadaczami ok. 14,5 ha zielonych terenów (w tym 4,5 ha lasów) i zakładamy, że pochłaniają rocznie około 80 ton CO2 – tym samym nie pozostawiamy śladu węglowego (CO2). Zero-energetyczność to jeden z priorytetów, o który stale dbamy w naszej AgroEKOturystyce Jeżowa Woda. We wspomnianych leśnych zasobach, coroczny przyrost masy drewna jest równoważnikiem około 40% energii pozyskiwanej ze spalania propanu. Pozostałe 60% energii cieplnej, chcemy uzyskać poprzez zakup dodatkowych 6 ha lasów, a także przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, które wytworzą nadmiar energii i pozwolą wprowadzić ją w czystej postaci do sieci

FOTOWOLTAIKA

Obecnie mamy zainstalowane panele fotowoltaiczne (o sumarycznej mocy szczytowej ok. 60 kWp), które produkują ok. 60 tysięcy kWh rocznie. Ich system będziemy stale rozbudowywać, aż do osiągnięcia ok. 200 kWp. Tym samym będziemy mogli produkować nadwyżkę  PRAWDZIWEJ ZIELONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ, którą odprowadzimy do sieci energetycznej.

Na naszym Gospodarstwie zlokalizowane są magazyny energii elektrycznej na 10 kWh, które pozwalają na gromadzenie energii w ciągu dnia i wykorzystywanie jest po zmroku. Przewidujemy znaczną rozbudowę magazynów, tak aby w ciągu dnia nie oddawać energii do sieci, ale w całości magazynować ją i gospodarować według własnych potrzeb (gdy zajdzie słońce), a ostateczny nadmiar odprowadzać do sieci (w wieczorem i  w nocy)..

EKOLOGICZNA KLIMATYZACJA

W Domu nad Potokiem zainstalowana jest wentylacja mechaniczna wraz z wydajnymi rekuperatorami odzyskującymi około 85% energii cieplnej. W tej instalacji przewidziany jest również system schładzania powietrza wodą z pobliskiego potoku (latem). Zamiast użycia typowych instalacji klimatyzacyjnych ze sprężarkami zużywającymi dużo energii cieplnej, zamontowany będzie system małych pomp, których zadaniem będzie tłoczenie zimnej wody i tym samym ochładzanie powietrza (obniżenie temperatury).

Segregacja odpadów

Zwracamy szczególną uwagę prawidłową segregację odpadów, ich właściwe składowanie oraz
późniejsze wykorzystanie. W każdym pokoju znajdują się trzy pojemniki na odpady:

  • odpady zmieszane – pojemnik z czarnym workiem
  • odpady recyklingowe – pojemnik z żółtym workiem (prosimy o wrzucanie możliwie
    czystych odpadów, własnoręcznie posegregujemy je przy zbiorczych pojemnikach)
  • odpady BIO – mały pojemnik na blatach kuchennym (prosimy o wyrzucanie jego zawartości
    do kompostowników, worek plastikowy powinien służyć jako wielorazowy).

Prosimy Państwa o pełne współdziałanie w zakresie właściwej segregacji odpadów, bo jest to pierwszy, ale najważniejszy etap całego procesu RECYKLINGU 😉

Nasze pokoje i domki